Dane teleadresowe:

F.H.U. "ASMAR" Łukasz Marczyński

34-120 Andrychów

ul. Tkacka 106

NIP: 551-239-93-44

sklep@asmar.info.pl

biuro@asmar.info.pl

Tel.: +48 606 111 240

Tel.: +48 668 380 860

Godziny pracy sklepu internetowego:

8.00-16.00

Producenci

scarpe-logo

Jak dobrać piec do sauny?

Sauny cieszą się uznaniem w społeczeństwie u coraz większej liczby osób. Z tego tytułu nie można się dziwić, ponieważ do ludzi dociera coraz więcej korzyści, jakie mogą nieść seanse w niej spędzone. Sesje w saunie mogą być doskonałym uzupełnieniem treningu, jak też po prostu miłym spędzeniem wieczoru. Sauny można spotkać w ośrodkach terapeutycznych, ale także w domach, ogrodach czy tarasach. Warto przybliżyć sobie jedno pytanie, a mianowicie, jak dostosować piec do sauny?

Piec - fundament każdej sauny

Piec jest podstawowym elementem, nad którym trzeba się zastanowić, kiedy zapadnie już decyzji o chęci posiadania sauny. Zapewnia on odpowiednią temperaturę oraz wilgotność powietrza. Piec powinien być dostosowany do wielkości sauny oraz ilości osób, która będzie z niej korzystać. Największe znaczenie wśród cech pieca będzie miała jego kubatura, czyli objętość pieca.

Informacja, którą warto mieć na uwadze, jest taka, że do 1 m3 kubatury jest potrzebny 1 kW mocy pieca do sauny. Producenci na polskim rynku proponują przedział mocy od 3 do 9 kW. Idzie za tym fakt, że sauny przystosowane do takiej mocy będą mierzyć od 4 do 12 m3.

Niezwykle ważnym elementem, który trzeba mieć na uwadze, są elementy nieizolowane m.in. szklane drzwi. Jeżeli jest się w ich posiadaniu, każdy metr z elementami nieizolowanymi będzie podnosił kubaturę o 1,2 m3. W przypadku wykonania ścian z nieizolowanych bali drewnianych, objętość należy pomnożyć x 1.5. Warto przy tym mieć na uwadze przyłącze trójfazowe, które zwiększa ilość przelewanej wody. Ponadto ich niewątpliwą zaletą jest możliwość instalacji elektrycznej na trzy autonomiczne sieci.

W sytuacji, kiedy użytkownikowi zależy na prawidłowym dobraniu pieca do sauny, każdy szczegół będzie niezwykle istotny. Dobrze dobrana moc będzie sprawiała, że doskonała temperatura sprawi, że każdy seans będzie niezapomniany. Na szczęście na rynku są specjaliści, którzy pomagają w tej kwestii, więc warto wziąć pod uwagę skorzystanie z ich pomocy.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl