Dane teleadresowe:

F.H.U. "ASMAR" Łukasz Marczyński

34-120 Andrychów

ul. Tkacka 106

NIP: 551-239-93-44

sklep@asmar.info.pl

biuro@asmar.info.pl

Tel.: +48 606 111 240

Tel.: +48 668 380 860

Godziny pracy sklepu internetowego:

8.00-16.00

Producenci

scarpe-logo

Piece z parownikiem. Jak to działa?

Sauny są doskonałym sposobem na wieczorny relaks lub regenerację po treningową. Ich asortyment względem pieca dzieli się na klimatyczny, opalany drewnem oraz wielofunkcyjny, intuicyjny piec elektryczny. Asortymentem pieca są ułożone w nim kamienie, które nagrzewają się do nawet kilkuset stopni Celsjusza, a regulator elektroniczny jest zainstalowany w celu jego regulacji. Jest jeszcze jeden element w saunie, któremu warto poświęcić uwagę, a mianowicie parownik.

Czym jest parownik?

Definicja mówi, że parownik jest rodzajem wymiennika ciepła, w którym jeden z jego części składowych ulega odparowaniu. Parowniki w saunach wpływają wspaniale na dobre samopoczucie użytkownika, dzięki jego szerokiemu wachlarzowi zastosowań. Maksymalizuje doznania podczas kuracji w saunach fińskich oraz udostępnia gorące powietrze podczas kąpieli. Dzięki pracy parowników w saunie sesje są korzystniejsze - w parownikach można umieścić specjalne esencje i olejki, które urozmaicą wizyty w tych wspaniałych pomieszczeniach.

Praca parownika polega na wydostawaniu się z boku urządzenia lub spod kamieni pary, która rozprowadza się następnie po całej kabinie. Przeznaczenie parowników, których moc maksymalna wynosi 2,0 to kabiny nie większe od 18 m3. Elementy te nie są koniecznością w funkcjonowaniu saun, jednak mogą stanowić wspaniały dodatek do ich funkcjonowania. Zajmują niewiele przestrzeni, a ponadto można je zainstalować w każdym czasie, kiedy zostanie na ten temat podjęta decyzja. Zazwyczaj ich są sterowane pilotem.

Sauny to pomieszczenia wywodzące się bezpośrednio z Finlandii, a ich korzenie sięgają w Skandynawii już prawie 2000 lat. Dodatkową ciekawostką jest to, że w tym kraju jedna sauna przypada stosunkowo na jedną rodzinę. I nie ma co się dziwić. Ze względu na swoje zdrowotne i uspokajające właściwości stają się coraz popularniejsze i w naszym kraju. W ośrodkach rekreacyjnych, takich jak siłownie czy baseny jest już niemal punktem obowiązkowym.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl