Dane teleadresowe:

F.H.U. "ASMAR" Łukasz Marczyński

34-120 Andrychów

ul. Tkacka 106

NIP: 551-239-93-44

sklep@asmar.info.pl

biuro@asmar.info.pl

Tel.: +48 606 111 240

Tel.: +48 668 380 860

Godziny pracy sklepu internetowego:

8.00-16.00

Producenci

scarpe-logo

Rodzaje pieców stosowane w saunach

W dzisiejszych czasach można coraz częściej spotkać zwolenników korzystania z sauny. Nic dziwnego. Wizyty w saunach wpływają korzystnie na zdrowie, są dobrym suplementem do regeneracji po treningowej czy sposobem na wieczorny relaks. Gdy została już podjęta decyzja o chęci zainstalowania sauny w swoim domu lub przedsiębiorstwie, warto pomyśleć, jaki piec będzie do niej najlepiej przystosowany.

Wybór pieca powinien być bardzo dokładnie przemyślany oraz adekwatny do zastosowania. Kluczowe znaczenie będzie miał rozmiar oraz moc, która powinna znajdować się w przedziale 3,5-9 kW.

Piec opalany drewnem w saunie

Piec opalany drewnem jest ukierunkowany na osoby, które pragną z każdego seansu zrobić niesamowite przeżycie. Zapach drewna stworzy odpowiedni klimat, który wraz z właściwościami sauny wpłynie bardzo korzystnie na zdrowie. Piece opalane drewnem są wspaniałym rozwiązaniem m.in. do sauny fińskiej. Dodatkowo w niektórych przypadkach pieców opalanych drewnem można spotkać się z powiększonym asortymentem o pojemniki na wodę, która ma na celu wytwarzać dodatkową parę. Oprócz tego niekiedy mogą posiadać osobne pomieszczenie, z którego jest opalane drewno. Odległość między nim a sauną powinna wynosić min. 50 cm. 

Przebywanie w saunie wpływa kojąco na organizm i jest reduktorem stresu oraz napięcia. Jedyną niedogodnością, w przypadku pieców opalanych drewnem, może być jego częsta pielęgnacja oraz czyszczenie. Ponadto trzeba mieć na uwadze, że elementy, którymi będzie się posługiwać do pełnoprawnej kuracji, są bardzo często łatwopalne. 

Piec elektryczny do sauny

Kolejnym rodzajem pieców stosowanych w saunach to piece elektryczne, które są z pewnością bardziej komfortowe, a ich obsługa nie wymaga wiele pracy. W większości przypadków będzie on poręczniejszy, gdyż nie ma potrzeby czyszczenia go z taką częstotliwością jak pieca opalanego drewnem. Z tego samego powodu piece elektryczne wydają się być bezpieczniejszym rozwiązaniem. Jednakże warto pamiętać, że piec elektryczny nie stworzy takiego samego klimatu, który da zapach palonego drewna. Jest prosty i intuicyjny oraz może stanowić za dodatkowe źródło ciepła w domu.

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl