Rodzaje wanien do spa. Charakterystyka

Rodzaje wanien do spa. Charakterystyka

Profesjonalna wanna to podstawa wyposażenia salonu spa lub hotelowego spa. Jest to element, na który zwracają uwagę klienci, a także spora inwestycja, dlatego należy dobrze przemyśleć ten zakup. Dostępnych jest wiele typów wanien do spa, w artykule przedstawimy najważniejsze z nich.

Wybierając wannę do spa należy wziąć pod uwagę dwie najważniejsze cechy: dla ilu osób wanna jest przeznaczona i w jaki rodzaj dysz do masażu jest wyposażona.

Wielkość i kształt wanny

Wanny do spa możemy podzielić ze względu na liczbę osób, jaka się w nich mieści. Wielkość wanny ma znaczny wpływ na jej cenę.

  • Wanny jednoosobowe – na rynku można znaleźć wiele jednoosobowych wanien o podłużnym kształcie, które zazwyczaj wykorzystuje się w salonach SPA do przeprowadzania indywidualnych zabiegów.
  • Wanny wieloosobowe – zazwyczaj mają kształt prostokąta lub kwadratu i mogą pomieścić od 2 do 7 osób. Najczęściej są w nich miejsca leżące i siedzące, kiedy osoby przebywające w wannie zajmują miejsca siedzące, może pomieścić się ich większa liczba niż w przypadku miejsc leżących. Wanny wieloosobowe są dobrym wyborem do salonu spa czy hotelu, ponieważ korzystać z nich mogą całe rodziny, pary czy grupki znajomych. Służą więc nie tylko do przeprowadzania zabiegów, ale również do relaksu w większym gronie, a nawet wspólnej rozrywki.

Rodzaje masażu w wannie spa

Wanny do spa można podzielić również ze względu na rodzaj masażu.

  • Masaż wodny – woda pod ciśnieniem wypływa z dysz, które umieszczone są zarówno na dnie wanny, jak i jej bokach. Dzięki temu różne partie ciała poddawane są masażowi. Ten rodzaj hydromasażu szczególnie polecany jest osobom zmagającym się z chorobami kręgosłupa, reumatyzmem, bólami mięśniowymi po wysiłku fizycznym oraz tym, które po prostu potrzebują relaksu.
  • Masaż powietrzny – ten typ hydromasażu zazwyczaj nazywany jest kąpielą kropelkową. Powietrze tłoczone przez dysze umieszczone w wannie burzy wodę. Kąpiel w tego typu wannie polecana jest do zwalczania cellulitu, poprawy ogólnej kondycji skóry, działa także odprężająco.
  • Masaż wodno-powietrzny – jest to metoda, która łączy obydwa wcześniej wymienione typy hydromasażu. Zakup wanny z taką funkcją jest droższy, jednak to dobra inwestycja, ponieważ zapewnia użytkownikom wszystkie wcześniej wymienione korzyści w tym samym czasie.

Zakup wanny do spa to wydatek, który należy przemyśleć, aby wybrać najlepiej dopasowany do potrzeb model. Warto, aby miał ciekawe dodatkowe funkcje, które podniosą komfort jego użytkowania.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl