Dane teleadresowe:

F.H.U. "ASMAR" Łukasz Marczyński

34-120 Andrychów

ul. Tkacka 106

NIP: 551-239-93-44

sklep@asmar.info.pl

biuro@asmar.info.pl

Tel.: +48 606 111 240

Tel.: +48 668 380 860

Godziny pracy sklepu internetowego:

8.00-16.00

Promocje
BASEN PEARL OF SOUTH
BASEN PEARL OF SOUTH
52 000,00 zł 43 500,00 zł
szt.
BASEN SUMMER OASIS
BASEN SUMMER OASIS
36 500,00 zł 30 500,00 zł
szt.
Wanna SPA Malaga Basic
Wanna SPA Malaga Basic
57 000,00 zł 37 000,00 zł
szt.
BASEN JASPER
BASEN JASPER
35 000,00 zł 30 000,00 zł
szt.
BASEN OPAL
BASEN OPAL
26 000,00 zł 22 500,00 zł
szt.
BASEN LAZURITE
BASEN LAZURITE
28 500,00 zł 25 000,00 zł
szt.
Producenci

scarpe-logo

Czapka do sauny. Czy jest Ci potrzebna? Sprawdź!

Czapka do sauny. Czy jest Ci potrzebna? Sprawdź!

Czapka do sauny. Czy jest Ci potrzebna?

Wiele ludzi zna zalety regularnego korzystania z sauny, jednak nie każdy wie w jakim celu korzystamy w niej z kilku przydatnych gadżetów i akcesoriów. Podczas każdej dobrej zabawy ważne jest by zadbać o swoje bezpieczeństwo. Zakładanie czapki w saunie nie jest tak powszechnym zjawiskiem w naszym kraju. Dlaczego więc potrzebna jest Ci czapka do saunie?

Czapka do sauny – wpływ wysokiej temperatury w saunie na włosy.

Podczas suszenia, kręcenia czy prostowania włosów poddajemy nasze włosy miejscowemu działaniu wysokiej temperatury. Wyobraźmy teraz sobie, że pobyt w saunie to dla naszych włosów podobne doświadczenie jak suszenie ich gorącym powietrzem przez nawet 15 minut bez przerwy.

Zgodnie z prawami fizyki, gorące powietrze unosi się i w pomieszczeniu takim jak np. sauna im wyżej w pomieszczeniu tym cieplej. Zauważmy więc, że nasze włosy i głowa są poddane jeszcze wyższej temperaturze niż reszta ciała.

Działanie sauny na włosy

Bezpośrednie i długotrwałe oddziaływanie wysokiej temperatury na włosy:

 • obniża wytrzymałość mechaniczną włosów
 • zwiększa łamliwość
 • powoduje szorstkość włosów
 • powoduje utratę blasku i sprężystości
 • powoduje rozdwajanie końcówek

I tu z pomocą przychodzi czapka. Naturalne materiały z których wykonuje się czapka do sauny, takie jak wełna, len czy filc, są doskonałymi izolatorami ciepła. Dla wielu może wydawać się to paradoksalne, natomiast tak samo, jak dzięki czapce zimą utrzymujemy ciepło naszej głowy, nie pozwalając mu uciec, tak samo dzięki czapce nie pozwalamy mu dotrzeć do naszej głowy, w gorących warunkach panujących w saunie. Dzięki temu możemy cieszyć się z pobytu w saunie dłużej, jednocześnie chroniąc nasze włosy.

Czapka w saunie – spokojna głowa!

Na niekorzystne działanie wysokiej temperatury, i to w wielu wypadkach wyższej niż w przypadku reszty ciała, narażona jest nasza głowa. Podczas pobytu w saunie zależy nam aby poddawać nasze ciało wysokiej temperaturze, dzięki czemu możemy korzystać z jej dobrodziejstw. Jednak nagrzewanie nie wpływa tak korzystnie jeżeli mowa jest o głowie korzystającego. Wynika to między innymi z faktu, że głowa jest najbardziej wrażliwa na wysokie temperatury.

 

Działanie sauny na głowę

Poddawanie głowy oddziaływaniu wysokiej temperatury może prowadzić do:

 • podniesienia ciśnienia krwi
 • uczucia dezorientacji
 • zawrotów głowy
 • ogólnego dyskomfortu
 • uczucia ciężkości
 • poczucia słabości
 • trudności w oddychaniu

W przypadku głowy, tak samo jak w przypadku włosów, znów na ratunek przychodzi nam czapka. Odizolowuje ona głowę od niekorzystnej dla niej wysokiej temperatury. Dzięki temu możemy przebywać w saunie dłużej. Zalecana długość seansu w saunie to 10-15 minut, jednak dla wielu ludzi jest to o wiele za długo. Po kilku minutach kąpieli w saunie zaczynają czuć się słabo i reagując poprawnie, opuszczają saunę. Jednak jeżeli chcemy przebywać w saunie zalecaną długość czasu, dobrym pomysłem jest korzystanie z czapki. Nie tylko pomoże ona szczególnie wrażliwym osobą, ale również jest to zalecany ubiór do sauny dla każdego. Ponieważ, niezależnie od tego jak doświadczeni jesteśmy, zdrowie i bezpieczeństwo są najważniejsze!

Czapka do sauny – tradycja czy moda?

Korzystanie z sauny to tradycja sięgająca niepamiętnych czasów i przez wielu dalej kultywowana. Podobnie długo korzysta się z ochrony jaką zapewniają nakrycia głowy przeznaczone do sauny. W ofercie wielu sklepów zajmujących się tematyką Spa&Wellness zajdziemy szeroką gamę krojów i opcji kolorystycznych. Od wzorowanych na tradycyjne, prostych i schludnych, do żartobliwych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Pamiętajmy o tym, że nie jest to jedynie przydatne akcesorium, ale konieczny element każdej wizyty w saunie.

Czy warto zainwestować w rozszerzenie garderoby?

Do swoich ulubionych ręczników, kiltów czy sarongów warto dodać czapkę. Czapka do sauny nie tylko uchroni ona nas przed przegrzaniem włosów i głowy, ale można wyglądać w niej naprawdę stylowo. Nie jest to także ogromna inwestycja. Doświadczeni saunowicze korzystają z sauny kilka godzin w miesiącu, więc nie jest to część ubioru która będzie narażona na szybkie zużycie i zniszczenie. Dodatkowo, naturalne materiały z których wykonane są czapki są bardzo wytrzymałe. W związku z tym nawet jeżeli zdecydujemy się na droższą opcję to posłuży nam ona potencjalnie przez wiele lat.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl