Sterownik do pieca w saunie zapewnia możliwość kontroli najważniejszych parametrów w saunie. Pozwala na włączanie i wyłączanie pieca, ale również na programowanie czasu pracy pieca, dzięki czemu sauna wymaga mniej czasu na obsługę.

Jaki sterownik do sauny jest Ci potrzebny?

Podczas wyboru sterownika do sauny należy pamiętać jaki rodzaj sauny będzie obsługiwał. Sterowniki przeznaczone są zawsze do konkretnego rodzaju sauny. Inny sterownik wybierzemy do sauny suchej, inny do sauny mokrej, inny do sauny parowej, a jeszcze inny należy wybrać do sauny infrared.  Sterownik należy również dopasować do pożądanej mocy pieca i dodatkowych urządzeń takich jak parownik, ponieważ są one zwykle przystosowane do konkretnych przedziałów mocy tych urządzeń.

Jakie możliwości ma sterownik?

Wszystkie parametry sauny, jeżeli posiada ona odpowiednie urządzenia połączone ze sterownikiem, mogą być kontrolowane przy jego pomocy. Sterownik do sauny zwykle może kontrolować wiele urządzeń na raz, przykładowo, piec i parownik. Niektóre sterowniki mogą również sterować oświetleniem, wentylacją. W części z nich można zapisywać ulubione programy. Specjalistyczne sterowniki mogą kontrolować również pompami zapachów. Wiele nowoczesnych sterowników do saun oferuje możliwość kontroli z poziomu telefonu przez aplikację.

Czym się różni sterownik wewnętrzny i zewnętrzny?

Sterowniki wewnętrzne znaleźć możemy zwykle w piecach do sauny o małej mocy, przeznaczonych do użytku w pomieszczeniach o niewielkiej kubaturze. Co do funkcjonalności w sterowaniu pracą samego pieca nie różnią się zbytnio od zewnętrznych rozwiązań, jednak tutaj podobieństwa zwykle się kończą. Do nawet małych saun wskazane jest użycie sterownika zewnętrznego.

Sterownik czasowy Sunsky / InfraSky Sterownik czasowy Sunsky / InfraSky
Producent: EOS
Cena: 1 439,00 zł
szt.
zobacz więcej
Sterownik do sauny Eos Infratec Classic Sterownik do sauny Eos Infratec Classic
Producent: EOS
Cena: 1 828,00 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl