Dane teleadresowe:

F.H.U. "ASMAR" Łukasz Marczyński

34-120 Andrychów

ul. Tkacka 106

NIP: 551-239-93-44

sklep@asmar.info.pl

biuro@asmar.info.pl

Tel.: +48 606 111 240

Tel.: +48 668 380 860

Godziny pracy sklepu internetowego:

8.00-16.00

Producenci

scarpe-logo

Opcje przeglądania

Piece z parownikiem

Wśród produktów dostępnych w firmie Asmar są również bardzo praktyczne piece z parownikiem, które poszerzają możliwości sauny, w której zostaną zainstalowane. Piece z parownikiem umożliwiają korzystanie z tradycyjnej sauny suchej, czyli połączenia wysokiej temperatury 100–110°C oraz wilgotności powietrza rzędu 10–15%. Dzięki użyciu parownika możliwa jest też kąpiel w saunie mokrej, czyli takiej, gdzie panuje niższa temperatura oraz wyższa wilgotność. Piece tego typu umożliwiają bowiem dodatkowo produkcję gorącej pary, która jest rozprowadzana po całym pomieszczeniu. W większości modeli istnieje również opcja korzystania z dodatku olejków eterycznych.

Piece z parownikiem – stojące i załawkowe

Piece z parownikiem są dostępne w szerokim zakresie mocy, co pozwala wybrać modele odpowiednie zarówno do sauny domowej, jak i większej, która ma zastosowanie komercyjne. Poza tradycyjnymi piecami stojącymi są również dostępne specjalne piece załawkowe. Mają one charakterystyczną budowę, ich szerokość i wysokość jest spora, jednak są one bardzo wąskie. Dzięki temu mogą być umieszczone między ścianą a ławką sauny. Pozwala to na znacznie lepsze wykorzystanie dostępnej powierzchni przy wysokim komforcie korzystania z możliwości takich urządzeń.

Piece do sauny mokrej

Piece do sauny mokrej są bardzo ciekawym urozmaiceniem sauny suchej. Pozwalają na korzystanie z sauny w temperaturze od około 50 do 65° przy wilgotności powietrza dochodzącej do 40%. Takie warunki przypominają te, które panują w tradycyjnej ruskiej bani, gdzie rozgrzane kamienie są podczas zabiegu obficie polewane wodą. Sauna mokra jest znakomitym rozwiązaniem dla osób, którym przeszkadza zbyt wysoka temperatura pary wodnej odczuwalna w tradycyjnej łaźni rzymskiej, gdzie panuje bardzo wysoka wilgotność. Sauna mokra przyciągnie również tych, którym nie odpowiada bardzo rozgrzane powietrze w saunie fińskiej.

Korzyści zdrowotne przy korzystaniu z sauny mokrej są podobne jak przy saunie suchej. Pomaga ona na choroby układu oddechowego, powoduje rozluźnienie mięśni i wspomaga stawy. Sauna mokra jest również znakomitym sposobem na pozbycie się oznak stresu i umożliwia odprężenie.

Piec do sauny Eos 34.GM - młyn wodny 18,0 kW

Piec do sauny Eos 34.GM - młyn wodny 18,0 kW
Piec do sauny Eos 34.GM - młyn wodny 18,0 kW

Marka: EOS

Moc: 18,0 kW

Preferowana powierzchnia sauny [m3]: 24-30 m3

Wkład kamieni: 30 kg

Wymiary: 950 x 1000 x 530 mm

Dostępność: dostępny na zamówienie

Cena: 59 598,00 zł
szt.
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl