Podstawowe elementy wyposażenia sauny

Podstawowe elementy wyposażenia sauny

Pobyt w saunie to doskonały sposób na relaks. Ma też pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Aby stworzyć takie pomieszczenie w swoim domu, hotelu, salonie SPA czy innym obiekcie komercyjnym, tak naprawdę nie potrzeba rozbudowanej, skomplikowanej aparatury. Wręcz przeciwnie - wystarczy kilka podstawowych, ale odpowiednio dobranych elementów wyposażenia. Jakich? Dowiesz się tego, czytając dalszą część naszego artykułu.

Budowa sauny - co jest niezbędne?

Zacząć należy od elementów wyposażenia, bez których żadna sauna nie mogłaby istnieć. Jest to przede wszystkim piec do sauny (opalany drewnem lub elektryczny) lub promiennik w przypadku sauny na podczerwień (infrared). Piece opalane drewnem są tradycyjne i pozwalają na stworzenie wyjątkowego klimatu w pomieszczeniu. Z kolei modele elektryczne zapewniają wiele możliwości, np. łatwy sposób kontrolowania i dostosowywania parametrów sauny przy pomocy odpowiednich sterowników.

Dobór odpowiedniego urządzenia grzewczego zależy przede wszystkim od rodzaju sauny oraz jej przeznaczenia. W naszej ofercie znajdziesz zarówno piece do użytku prywatnego, jak i komercyjnego. Do saun domowych, które zwykle wyróżniają się ograniczoną powierzchnią, wystarczą piece o nieco mniejszej mocy. Są one jednak wyposażone w wydajne grzałki, które sprawdzą się zarówno w przypadku kabin jednoosobowych, jak i kilkunastometrowych. Są to modele do montażu na ścianie lub ustawienia na podłodze.

Z kolei do saun komercyjnych proponujemy piece o większej mocy, przygotowane do długich cyklów nieprzerwanej pracy. Te modele mogą być wzbogacone o dodatkowe elementy, takie jak np. w zestawy do dystrybucji zapachów czy dodatkowe parowniki.

Elementy, które przydadzą się w saunie

Piec to podstawa, bez której sauna nie mogłaby istnieć. Jest jednak wiele elementów, które zdecydowanie się przydają, aby pobyt w pomieszczeniu był komfortowy. Zaliczamy do nich ławy, które zapewniają wygodny wypoczynek w pozycji siedzącej lub leżącej. Wykonuje się je z naturalnego drewna, najczęściej abachi, topoli osiki lub olchy.

Opcjonalne akcesoria do sauny

Jest wiele opcjonalnych akcesoriów do sauny, dzięki którym relaksujące sesje w cieple mogą być jeszcze bardziej przyjemne. W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór przedmiotów tego rodzaju. Są to m.in. cebry, chochle czy kamienie. Wszystkie te akcesoria wykonane są z materiałów, zapewniających odporność na wysokie temperatury i wilgotność. Zapewniamy też aromatyczne zapachy do sauny. Olejki eteryczne, oprócz przyjemnego zapachu, wykazują też pozytywny wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie.

 

 

 

 

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl