Promienniki do sauny. Jakie funkcje pełnią?

Promienniki do sauny. Jakie funkcje pełnią?

Sauny na podczerwień cieszą się coraz większą popularnością na rynku. Jednym z istotnych elementów ich budowy są promienniki. Na czym dokładnie polega ich rola? Jeśli jesteście ciekawi, zapraszamy do poniższej lektury.

 

Czym są promienniki do sauny

Promienniki odgrywają kluczową rolę w funkcjonowaniu sauny na podczerwień, czyli sauny infrared. Odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie całego systemu, gdyż to właśnie one emitują promienie podczerwone, które przenikają przez skórę i rozgrzewają organizm człowieka. Jest to bardzo skuteczny zabieg przynoszący ogromne korzyści dla całego ciała. Promieniowanie dociera nawet kilka milimetrów pod skórę, przynosi ulgę dla mięśni, leczy stany zapalne, poprawia sprawność i pielęgnuje od wewnątrz.

W saunie infrared stosuje się kilka rodzajów promienników, które różnią się parametrami i przynoszą nieco inne efekty. Wyróżniamy m.in.:

  • promiennymi magnezowe,
  • promienniki ceramiczne,
  • promienniki kwarcowe.

Co istotne, działają one od razu, nie trzeba zatem długo czekać na rozgrzanie lamp, lecz można natychmiast cieszyć się z ich dobroczynnego wpływu.

 

Rodzaje promienników

Najpopularniejszym typem promienników do sauny są promienniki ceramiczne. Charakteryzują się wysoką wytrzymałością, trwałością i niskim zużyciem energii, co sprawia, że są bardzo ekonomiczne. Ich praca jest wręcz nie słyszalna, a dodatkowo emitują światło niewidoczne dla oka człowieka, co pozwala równocześnie stosować dodatkowe zabiegi, takie jak koloroterapia.

Jeśli chodzi o promienniki kwarcowe, przynoszą szereg korzyści dla całego organizmu człowiek. Emitowana przez nie wiązka bardzo przypomina naturalne promienie słoneczne, co pozwala osiągnąć doskonałe rezultaty. Do zalet promienników kwarcowych zalicza się zmniejszenie uczucia zmęczenia, poprawę krążenia krwi, odprężenie organizmu i oczyszczenie go z toksyn.

Natomiast promienniki magnezowe są stosowane w saunach, które osiągają niższą temperaturę do 50-60 stopni Celsjusza. Dla wielu osób źle znoszących skrajnie gorące powietrze jest to jedyny sposób, aby skorzystać z pozytywnego wpływu sauny na organizm.

Jeśli szukacie dobrej jakości promienników do sauny, zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszymi konsultantami. W ofercie mamy szeroki wybór promienników w atrakcyjnych cenach, stąd na pewno znajdziecie produkt dostosowany do Waszych oczekiwań.

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl